Cosmopolitan-Kasım 2017

Cosmopolitan-Kasım 2017

08.12.2017

TASARIMIN İZİNDE

Gökhan Talay şıklığının yanı sıra rahatlığın ön planda olduğu ayakkabı tasarımlarına imza atıyor. Sezon trendlerini ve markalaşma aşamalarını ondan dinliyoruz. –  Özge Zeki


Sonbahar/Kış koleksiyonunuzdan bahseder misiniz?
Sezonun en önemli detayı metal zımbalar, farklı form ve boyutlarda yeni yorumlarla sürekli karşımıza çıkıyor. Kalın topuklar, siyahın yanında gri, yeşil, taba gündemde. Öncekilere göre daha renkli bir sezon diyebiliriz. Bilek üstü botlar, yuvarlak, sivri köşeli hatlara sahip kalıplar ilgi görüyor.

Çanta ve ayakkabı uyumu konusunda neler söyleyeceksiniz?
Çanta artık kendi başına bir aksesuar oldu. Renk, aksesuar ve model olarak ayakkabıdan farklı özellikler taşıyabiliyor. Sadece abiye kıyafetlerde ayakkabı çanta uyumu şık bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Koleksiyon hazırlarken tasarım ekibine neler ilham veriyor?
Aslında bizim ilham kaynağımız projeler. Kendimizi sürekli geliştirebileceğimiz projeler üretip onları hayata geçirmek için çalışıyoruz. Moda sürekli kendini yenileyen dinamik bir disiplin. Tasarım çizgimizi özgün tutmamız için zihnimizi güncel şekilde beslememiz gerekiyor. Ekip olarak heyecanlandığımız projelerde süreci yönlendirmek işin enerjisi ile paralel akıyor.

Moda filminizden bahseder misiniz?
10 yılı aşkın süre önce Gökhan Talay Couture mağazasını açtığımda moda markası olmak gibi bir  vizyon ile yola çıkmıştım, şimdi de markamız aynı vizyon ile yola devam ediyor. Aslında “Never Look Back!” filminde filmin yönetmeni ve firmamızın yaratıcı görsel içerik yönetmeni Rohat Türk bu vizyonun bir yansımasını kurguladı. İlk gösterimimizi Fashionclash Moda Filmleri Festivalinde Hollanda’da Kasım ayının başında yapıyoruz, hemen sonrasında İstanbul Fashion Film Festival’de izleyicinin karşısına çıkacağız. Yine İyi Tasarım İzmir etkinliğinde filmi yeni bir alanda form değiştirerek seyirciye bir sergi deneyimi olarak sunacağız.

Projeleriniz nelerdir?
Kurumsal kimliğimiz ile web sitemiz yenilendi. Youtube kanalımız ise daha aktif. Gökhan Talay Signature adında projeyi de Amsterdam’da yapacağımız çekimlerle sunacağız.

Yaman