Gökhan Talay-CosmoBride Röportaj

Gökhan Talay-CosmoBride Röportaj

28.09.2017

Aksesuar tasarımı üzerine eğitim almanızın ardından özellikle ayakkabı tasarımına yönelmeniz nasıl oldu?

 Aldığım aksesuar tasarımı eğitimi kadında en önemli aksesuarın ayakkabı olduğunu fark ettirdi bana.Çevremdeki kadınların ayakkabıya duydukları tutku ve heyecan da çok tetiklemiştir beni.

 

Gökhan Talay markasının doğuş hikayesinden bahsedebilir misiniz?

 Ayakkabıya olan tutkum diyelim!Yaptığınız her doğru koleksiyonun heyecanı ve süreçteki disiplini,sizi marka olmaya götürüyor.Temelinde çok gayret,çok emek var.

 

Gökhan Talay markasının çizgisinden ve nasıl bir kadına hitap ettiğinden bahsedebilir misiniz?

 Sezonun trendlerini önemseyen ama seçimindeki kaliteden ödün vermeyen kadın.

 

Tasarımlarınızın imza niteliğindeki ayırt edici özellikleri neler?

 Farklı dokudaki malzemelerin sentezi,iddialı renk kombinasyonlarıyla birleşince ister istemez aynılığın ve sıradanlığın dışına çıkıyorsunuz.

 

Her sezon yeni bir koleksiyon hazırlıyor musunuz? Hazırlıyorsanız, Sonbahar/Kış 2015 için hazırladığınız koleksiyondan bahsedebilir misiniz?

 Tabi ki…Sonbahar-Kış 2016 Koleksiyonu hazır.İlkbahar-Yaz için trend çalışmalarına başladık.Maskülenlikle feminenlik arasında yer değiştiren ayakkabı modelleri hazırladık.Yoğunlukla süet ve derinin kullanıldığı ayakkabı ve botlar çarpıcı renk dokularıyla çok ses getirecekler…

 

Tasarımlarınızı üretirken ağırlıklı olarak hangi malzemeleri kullanıyorsunuz?

 O kadar çeşitli kullanabildiğimiz malzeme var ki!Üst segment deri ve tekstil grubu malzemeler,model zenginliğinde beni özgür kılıyor.

 

Kişiye özel ayakkabı tasarımı söz konusu olduğunda nasıl bir hizmet veriyorsunuz? Çalışma sürecinden bahsedebilir misiniz?

 Kişiye özel çalışmalarımız İzmir Alsancak Couture mağazamızda gerçekleştiriliyor.Ayakkabının nerede ve nasıl bir kıyafetle kullanılacağı ve diğer detayları konusunda müşterimizle birebir görüşme sağlıyoruz.Önerilerimizi ve ayak yapısına en uygun modelleri sunuyoruz.Tamamiyle el yapımı ayakkabılarımızı dikkat ve titizlikle üretip,seremoniye hazırlıyoruz.

Tabii ki bu çalışmalar müşterilerimize konfor ve ayrıcalık olarak yansıyor.

 

Koleksiyonlarınıza var olan moda akımlarını ve trendlerini ne kadar ve nasıl yansıtıyorsunuz?

 Koleksiyon hazırlarken sektörün trendlerinden uzak kalmam mümkün değil tabii ki.Ancak farklı ve özel dokunuşlar bizi ayrıcalıklı kılıyor.

 

Yaratıcılık sürekli beslenmeyi gerektirir. Siz ürünlerinizi tasarlarken nelerden ilham alıyorsunuz ve neleri takip ediyorsunuz?

 Trend giyinen kadınların kıyafetleri beni çok besliyor.O kıyafetin altına ben olsam ne giydirirdim diye düşünürüm hep.Zaten güzel bir görünümü daha yukarı taşıyan ya da bozan da ayakkabı seçimi değil miJ

Bunun yanı sıra moda sektörünün bir parçasısınız ve ondan ayrı düşünmeniz zor.Önemli olan taklitten uzak,özgün kalıp uyum sağlamak.

 

Bizimle paylaşmak istediğiniz yeni projeleriniz var mı?

 Şu günlerde araştırma aşamasında çok özel projeler var.Paris’te bir mağaza açma fikri bizi çok heyecanlandırıyor.Modanın kalbinde yer almak gerçekten çok özel olacak.

 

Tasarımlarınıza nerelerden ulaşabiliriz?

İnternete özel hazırladığımız koleksiyonumuza www.gokhantalay.com ‘dan ya da İzmir’deki showroomumuzdan ulaşabilirsiniz.Coture hizmetimizse sadece Alsancak mağazamızda verilmekte.

Yaman